Fighters Before Christmas

16 December 2023 08:30 PM – 17 December 2023 02:30 AM

Check out pro Kickboxing and Muay Thai fights from Italy. Live on Saturday 16th, December 2023, which includes a European Pro K1 title.

FIGHT CARD
5. PANO JACOPO (SHIN BU KAN) vs. FRANCESCO MODOLO (TEAM GUERRIERI) STYLE: KICKBOX LIGHT
6. LUCAS CAMPO DALL’ORTO (FREE SPORT AND MOVEMENT) vs. ALVISE BORCIU (TEAM GUERRIERI) STYLE: KICKBOX LIGHT
7. PANISSON DANIELE (SHIN BU KAN) vs. ETHIEN DE CECCO (TEAM GUERRIERI) STYLE: KICKBOX LIGHT
8. CAVALLO UGO (OSTUNI COMBAT) vs. SAMUEL BRESOLIN (TEAM ASOLO FITNES) STYLE: K1 RULES
9. ROMEO CSERVENSCHI (TEAM ASOLO FITNES) vs. IANNILLI SIMONE (NEW SPORTING CLUB) STYLE: K1 RULES
10. NICOLA PORISIENSI (KOMBAT GYM) vs. FABIO RISPOLI (TEAM SCROCCHIA) STYLE: KICKBOX LIGHT
11. LUCIA MURAGLIA (TEAM SCROCCHIA) vs. GRETA CORAZZA (KOMBAT GYM) STYLE: K1 RULES
12. ROBERTA BATTAGLIA (TEAM FLORIS) vs. KETI ARRNJETY (WAT MUAY THAI) STYLE: K1 RULES
13. ZENUN KRASNIQI (FREE COMUNITY) vs. DENIEL DINALE (MUAY THAI CLAN) STYLE: K1 RULES
14. MATTIA SCARPA (GLORY TEAM) vs. CRISTIAN COZZO (TEAM MAURO SAMPERI) STYLE: K1 RULES
15. APOLICANO TOZON (TEAM RASMAN) vs. CULIBALLI OUMAR (MUAY THAI ASOLO) STYLE: K1 RULES
16. DODA ARNIDO (SCORPION TEAM) vs. COSIMO RIGOVACCA (WAT MUAY THAI) STYLE: MUAI THAI
17. PEGUERO JANCARLO RODRIGUEZ (FREE SPORT AND MOVEMENT) vs. CRISTIAN DE VINCENZO (SPORT SAVONA) STYLE: BOXE LIGHT
18. MARIA BARILE (TEAM SCROCCHIA) vs. MICHELLE KRUMPIETZ (PREDATORS TWBD) STYLE: K1 European Title

Pay-Per-View
  • Italy
  • European Pro K1 Title

The purchase will be valid from March, 5 2024 till March, 26 2024

When making a purchase, you confirm that you reviewed and consent to the terms of the "Terms of service" and "Refund Policy".

Check out pro Kickboxing and Muay Thai fights from Italy. Live on Saturday 16th, December 2023, which includes a European Pro K1 title.

FIGHT CARD
5. PANO JACOPO (SHIN BU KAN) vs. FRANCESCO MODOLO (TEAM GUERRIERI) STYLE: KICKBOX LIGHT
6. LUCAS CAMPO DALL’ORTO (FREE SPORT AND MOVEMENT) vs. ALVISE BORCIU (TEAM GUERRIERI) STYLE: KICKBOX LIGHT
7. PANISSON DANIELE (SHIN BU KAN) vs. ETHIEN DE CECCO (TEAM GUERRIERI) STYLE: KICKBOX LIGHT
8. CAVALLO UGO (OSTUNI COMBAT) vs. SAMUEL BRESOLIN (TEAM ASOLO FITNES) STYLE: K1 RULES
9. ROMEO CSERVENSCHI (TEAM ASOLO FITNES) vs. IANNILLI SIMONE (NEW SPORTING CLUB) STYLE: K1 RULES
10. NICOLA PORISIENSI (KOMBAT GYM) vs. FABIO RISPOLI (TEAM SCROCCHIA) STYLE: KICKBOX LIGHT
11. LUCIA MURAGLIA (TEAM SCROCCHIA) vs. GRETA CORAZZA (KOMBAT GYM) STYLE: K1 RULES
12. ROBERTA BATTAGLIA (TEAM FLORIS) vs. KETI ARRNJETY (WAT MUAY THAI) STYLE: K1 RULES
13. ZENUN KRASNIQI (FREE COMUNITY) vs. DENIEL DINALE (MUAY THAI CLAN) STYLE: K1 RULES
14. MATTIA SCARPA (GLORY TEAM) vs. CRISTIAN COZZO (TEAM MAURO SAMPERI) STYLE: K1 RULES
15. APOLICANO TOZON (TEAM RASMAN) vs. CULIBALLI OUMAR (MUAY THAI ASOLO) STYLE: K1 RULES
16. DODA ARNIDO (SCORPION TEAM) vs. COSIMO RIGOVACCA (WAT MUAY THAI) STYLE: MUAI THAI
17. PEGUERO JANCARLO RODRIGUEZ (FREE SPORT AND MOVEMENT) vs. CRISTIAN DE VINCENZO (SPORT SAVONA) STYLE: BOXE LIGHT
18. MARIA BARILE (TEAM SCROCCHIA) vs. MICHELLE KRUMPIETZ (PREDATORS TWBD) STYLE: K1 European Title